Mersin Klima Filtre Temizleme Servisi

ileadmin

Mersin Klima Filtre Temizleme Servisi

Klima bakımı denildiğinde akla gelen ilk kısım genelde filtreler ve onların temizliğidir. Özellikle sıcak günlerde vazgeçilmez olan ve uzun saatler boyunca çalışan klimaların, filtre temizliğine de dikkat etmek gerekir.
Periyodik klima bakımı sırasında servis personeline mutlaka ne sıklıkla filtrenin temizlenmesi gerektiğini sormalısınız. Genelde bu aralık ayda iki kez temizlenmesi ile oluşturulur. Fakat işinin ehli birine danışmak da fayda vardır.

Bu süre kullanım sıklığınıza göre de değişebilmektedir. Örneğin, klimanızı uzun saatler kullanıyorsanız her hafta, az kullanıyorsanız ayda bir temizleme yapabilirsiniz. Mersin Klima Filtre Temizleme Servisinden bu konuda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Temiz Klima ile Sağlıklı Kalın!

Serinlemeye çalışırken sağlığınızdan olmamak adına klima bakımının periyotlarını aksatmamanız gerekir. Mersin Klima Filtre Temizleme Servisi ile kısa zamanda bakım ve temizlik yapılır.
Temizlenmeyen bir filtrede oluşacak bakteriler havayı hızla kirletir. Kirlenen havada çok sayıda mikrop ürer ve kötü kokuya da sebep olur. Özellikle solunum yolu hastalıkları, kas ağrıları gibi rahatsızlıklara sebep olan temizlenmemiş filtrelerdir.

Filtre temizliğini aksatarak yapıyorsanız ya da hiç yapmamışsanız klimanın yaydığı kötü kokunun nereden geldiğini de ilk etapta anlayamayabilirsiniz. Klima havasını çalıştığı alana yaydığı için aklınıza bozulmuş olabileceği de gelebilir. Klima gibi biraz komplike ve yaz aylarının vazgeçilmezi olan bir beyaz eşyanın bakımı çok dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

Evde Filtre Temizliği

Evde klima filtresinin temizliğiyle ilgili çeşitli video ya da yazılar internette mevcuttur. Fakat bunlar genelde işinin ehli olmayan kişilerce yapılmıştır. Filtrenizin bakıma ihtiyaç duyduğunu düşünüyor fakat ne yapacağınızı bilemiyorsanız Mersin Klima Filtre Temizleme Servisini arayarak uzman personelimize danışabilirsiniz.
Filtreler klimanın içinden çıkartılarak alınır ve belirli kimyasallar kullanılarak temizlenir. Sonrasında yıkanarak kurumaya bırakılır. Kurumadan filtre takılırsa çok çeşitli sorunlara yol açabilir. Kuruduktan sonra da yerine takılarak klima çalıştırılabilir.

Filtreyi takmadan klimayı kesinlikle çalıştırmayın. Ayrıca filtreyi hızlı kurutmak için güneş ışığına ya da yüksek ısıya maruz bırakmayın. Bu durum filtreye zarar verecektir.

Periyodik Bakım

Filtre temizliğini basit bir şekilde evde kendiniz de yapabilirsiniz. Fakat klimanızın ihtiyaçları bununla bitmez. Yılda birkaç kere periyodik bakıma ihtiyaç duyar. Filtre temizliğinde olduğu gibi iç bakım ve ayrıca dış bakımı da içeren kapsamlı bir bakım olacaktır. Klimanızın uzun ömürlü olmasını istiyorsanız ve sık sık arızalanmasın diyorsanız filtre temizliğiyle beraber periyodik bakım da şarttır.

Yazar hakkında

admin administrator

Bir cevap yazın

Mersin Klima Servisi
www.000webhost.com