Mersin Klima Servisi

ileadmin

Mersin Klima Servisi

Mersin Klima Servisi

İç ve dış koşullara göre bir klima seçtikten sonra, bu cihazların yılda en az iki kez servis bakımına ihtiyaç duyduklarını unutmamak gerekiyor. Bakımı aksatılan klimadan tam kapasite ile çalışması beklenmemelidir. Periyodik bakımların yapılması hem klimanın ömrünü uzatır hem de potansiyelini göstermesini sağlar.

Periyodik Bakım

Yaz kış demeden çalışan klimalar, düzenli bakım olmadığında sadece kısa ömürlü olmakla kalmaz. Aynı zamanda gereğinden fazla enerji harcayarak israfa sebep olur. Doğal gaza alternatif olacak bir seçenek ihmal sebebiyle kış mevsiminde yüzleri güldüremez. Mersin Klima Servisi, düzenli bakımla klimalarımızın her zaman yeni gibi çalışmasını sağlar.

Bakımsız Klima Lejyon Hastalığına Neden Oluyor

Klimanın işleyişinde suyun da yer aldığı bir gerçektir. Bakterilerin nemli ortamda rahatça barınabilir. Bu sebeple zamanında değiştirilmeyen filtreler halk arasında klima hastalığı diye bilinen lejyon hastalığına sebep olmaktadır. Klima içerisinde yer eden bu bakteriler sonrasında insan vücuduna geçerek solunumu çok kötü etkilemektedir  Mersin Klima Servisini arayarak klimanızın sebep olabileceği  böyle bir hastalıktan korunmuş olursunuz. Unutulmamalıdır ki, klimalar iç ve dış ortamda değişik hava şartlarına maruz kalmaktadır.

Yüksek Performans ve Tam Kapasite

Hayatımızı kolaylaştıran diğer teknolojik ürünler gibi klimalarda karmaşık bir yapıya sahiptir. Cihazın bütün donanımı potansiyeli için önemlidir. Yetersiz çalışmaya başladığında ya da arızalandığında bu durum daha fazla göze çarpmaktadır. Klimadan anlayan ve sorunlarınıza pratik çözümler sunan Mersin Klima Servisi işinin uzmanıdır. Oluşabilecek tüm sorunlarınız için ilk adrestir.

Klimaların ısı transfer yüzeyinde meydana gelen kirlenme ve tahribatlar cihazın performansında düşüklüğe neden olur. Ayrıca cihazın içinde bulunan gazın işletme basıncında da mevsime göre düzeltme yapılması gereklidir.

Düzenli Bakım ile Uzun Ömürlü Klima

Tavsiye edilen zamanlarda yapılan bakımla klimanızın ömrünü uzatmak mümkündür. Elbette iyi bakılan diğer tüm beyaz eşyalar için geçerli olan şartlar, klima bakımı için de geçerlidir. Ofiste, fabrikada, okulda ya da salonunuzda temiz ve ferah bir hava olmasını sağlayacaktır. Bakım yapılması sayesinde şikayet edilen kötü kokulara da rastlanmaz. Böylece solunum sıkıntısı yaşanmayacağı gibi klimanızı da uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında

admin administrator

Bir cevap yazın

Mersin Klima Servisi
www.000webhost.com